YEŞİM TAŞI FAYDALARI ÖZELLİKLERİ

YEŞİM

Yeşim Taşı ( Jade )
Kullanımı Ve Faydaları ( Kalp Hastaları Mutlaka Taşısın) yeşim taşı

Yeşim, asırlar boyunca mücevherat ve küçük heykel yapımında kullanılır, en çok yeşil renkte bulunan sert, kıymetli taş. En değerli olanları zümrüt yeşimi ve Burma yeşimidir.
Yeşim taşı Kalp çakrası üzerinde olumlu etkileri olan bir kristaldir. Bereket ve doğurganlıkla özdeşleşir.
Yeşim taşı takı olarak kolye şeklinde taşınır.
Yüzük yada bileklik hali tercih edilmez.
Yeşim gizli örtülü taşınmalıdır..
Bunun haricinde tespih olarakda kullanılabilir, diğer kristallerde okduğu gibi bunda’da sahibinden başkası dokunmamalıdır.
Bileklik olarak takılırsa üstü örtülü olmalıdır.
Yeşim bedende açıkta taşınmamalı açıkta taşındığında size yapacağı olumlamayı ve sizde ki olumlu hali taşı gören kişilere aktarır.

Evde yada iş yerindede çok göz önünde olmamalıdır. Gizli yerde bulınmasında fayda vardır.

Timus bezi,Kalp hastalıkları, kalp çakrası ile bağlantılı akciğerler üzerinde etkilidir. Kalp çakrası üzerinde kolye olarak taşınabilir.
Mesela bunu taşıyan biri kalp rahatsızlığı geçirecek olsa yeşil renkli bu taşta siyahlaşma yada beyazlama olur. Yani kalp çakrasındaki hastalık veren enerjiyi emer ve sizi korur.
Doğurganlıkla özdeşleşen bu taş bu amaçla taşınacağı zaman kasık çakrasına yakın bir yerde bu amaca niyetlenerek taşınır. Hamile kalmak isteyenler bel hizasında taşıyabilir.
Bereket ve kazanç enerjisini çekmek için cepte taşınabilir. Yada kasa çekmece gibi para konulan yerlerde durabilir.

Yeşim Asya kültüründe değerli bir yeri vardır. Asya halkları yeşim taşı takmanın iyi şans getireceğine inanırdı. Ayrıca eski çağlarda yeşim taşının böbrek hastalıklarını iyileştirici gücü olduğu için taşınırdı. Bunun dışında bazı bölgelerde yeşim taşının diş çürüklerine ve ağrılarına iyi geldiği de söylenir.