Türk bayrağının sırları

Türk bayrağının sırları
Türk bayrağının sırları

Türk bayrağının sırları , Türk bayrağının okült önemi,sembolik ve sayısal sırrı hakkında pek bilinmeyen yönlerinden bu yazımda bahsedeceğim. Bildiğimiz gibi Bayrağımız kırmızı zemin üzerine beyaz Hilal ve Yıldız’dan oluşur, elbette bu semboller rastgele seçilmiş değildir, her birinin anlamı, sembolik ve sayısal sırları vardır. Gerçi Türk mitolojisi son yüzyılda çokça ötelenmiş nerdeyse yok sayılmış karartılmıştır.

Evet şimdi Türk Bayrağındaki şifreleri anlatmaya geçelim, Bayrağımızdaki yıldız sirius yani Kuran’da ki adı ile Şira yıldızıdır. Sirius yıldızı tüm kutsal metinlerde ve kadim medeniyetlerin Yazıtları’nda kültürlerinde ve inançlarında önemli yer tutmuş önemli bir semboldür. Antik ezoterizmde ve kayıp uygarlıklar olan Mu ve Atlantis de Sirius önemli bir yer tutmuştur, dünyanın bu yıldızdan yönetildiğine inanılmıştır. Bayrağımızdaki yıldız Türk milletini temsil eder. Ayrıca hemen hemen tüm sembolizmde yıldız şekli düz olarak resmedilirken Türk Bayrağında yıldız yan durmaktadır, bu da Türk milletinin sıradışı öngülemezliğini temsil eder. Tüm dünyadaki diğer milletlerin belirli olaylarda ve şartlarda davranışları düşünceleri öngörülebilirken Türk milleti bu kalıba uymaz, bundan dolayı öngörülemez eşsiz bir mental yapısı vardır. Bayrağımızdaki eğik duran yıldız işte bu eşsizliği ve kökeni temsil eder.

Türk bayrağındaki hilal ise daha farklı olarak hem sayısal hem sembolik şifreler içerir. Hilal’in sembolik şifresi şöyledir; Ayın hilal hali yeni başlangıcı ve sürekli tazelenmeyi ve tükenmezliği umudu temsil eder.  Ayrıca Hz. Muhammed (sav) efendimiz Medine’ye elçi olarak gelen şad ibni malik’e halkına götürmesi için üzerinde hilal bulunan bir bayrak vermiştir. Antik medeniyetlerde de hilal sembolü her zaman kullanılmıştır.

Hilal’in sayısal şifresi ise ebced değeri ve ebced karşılığı olan Esma ile ilgilidir. Allah ismi ebced değeri olarak 66 rakamını verir, hilal kelimesinin ebced değeri de 66 dır. Bu haliyle de hilal bayrağımıza Allah yazısının şifreli işlenmiş halidir. Arap harfleri ile  66= هلال=    الله harf ve sayısal değer olarak aynıdır. Görüldüğü üzere bu semboller atalarımız tarafından şifreli olarak zekice bayrağımıza işlenmiştir.

Nacizane Araştırmalarımda elde ettiğim sonuç budur, Atalarımızın Türk Bayrağına işlediği bu sırları, sizlere bu yazıyla kısaca anlatıp bilgilendirmeye ve gelecek nesillere ulaştırma niyeti ile yazıya dökmeye gayret ettim, söz uçar yazı kalır.