Egzorsist ( Cin Çıkartma)

cin çıkartma
cin çıkartma

 

Cin çıkartma (egzorsist) vakaları görülme sıklığı büyü ve musallat olaylarına göre daha az görülmesine rağmen zorlu ve mutlak tecrübe isteyen bir iştir. Musallat ve cin çıkarma ayrı şeyler olmasına rağmen bazen her iki durum aynı anda gözlemlenebilir. Musallat dıştan etki ile tesir ederken egzorsizm de obsesyon kişinin bedenini ele geçirmiştir. Bu durumda gelen kişiye yapılaca uygulamanın adı Türkçe de Cin çıkartma, Batı kültüründe ise egzorsist olarak bilinir. Obsesyon’un enerji yoğunluğuna göre işin zorluğu değişir, Bazen çok kolay olurken bazı durumlarda 1 saat yada daha uzun süren seanslar olabilir. seans sonunda kişiye mutlaka bir koruma tılsımı yada aynı işi gören farklı bir çalışma verilmelidir, aksi takdirde aynı durumun tekrarlama olasılığı yüksektir. Seans sırasında hasta ile fiziki temas kurulmaz, dokunulmaz,  kişinin eli ayağı bağlanmaz, alet kullanılmaz, ateş yakma, farklı objeler kullanma gibi şeyler gerekmez, çünkü bunlara gerek olmaz ( bunlar oluyorsa cin çıkarmadan başka şeyler yapılıyor olabilir dikkat 😀  )
Bu gibi durumlarda kişi bazen kendini kaybetmiş durumda bazende kendi isteği ile kurtulmak için gelebilir, ama çoğunlukla obsesyon(cin çıkarma) vakalarında kişiyi aile fertleri, yada arkadaşları getirir. Genel olarak sakin başlayan seans bir kaç dakika sonra çoğunlukla hastanın bayılması yada ortama ağır bir enerjinin yayılması ile devam eder. Bu işlem uygulanan kişilerde obsesyonun enerjisi yüksek ise seansta kendini kaybetme yada bayılma oranı yüksek olur. Düşük enerjili obsesyonlarda ise kişi bazen durumu fark etmeden çıkartma işlemi biter. Yüksek enerjili obsesyonlar ifrit ve demonlar’dır, bazen ifrit yada demon olmayan cinlerde de yüksek enerjili olanlar çıkabilir. Demonlar genelde obsesyondan çok musallat tarzında görünür çünkü genel yapıları buna pekde müsait değildir. Demonlar uzun süreli olarak fiziki bedene sahip bir varlığın içinde kalamazlar bu yüzden obsesyonlar çoğunlukla ifrit ve bunların alt kademesinde olan şeytanlardan olur. Bazı durumlarda sıradan cinlerde obsesyona yol açabilir, bu bazen kazara olabilmektedir.
Cin çıkartma seansı başta da dediğimiz gibi mutlak tecrübe isteyen bir iştir, bazı ifrit musallatların da çoğu tecrübeli Hoca/medyumlar bile başa çıkamamaktadır. Bu duruma maruz kalan kişi bazen kendini başkası gibi tanıtıp başka diller konuşma görmediği yerlerden bahsetme,çevresindekileri tanımama şeklinde obsesyonun iradesi ile davranmaktadır
Bu konuda bir çok vaka ile karşılaşmış olmamıza rağmen içlerinde en ilginç olanı 2014 yılında İstanbuldan gelen bir bayan hasta olmuştur. Bahsi geçen bayan hasta 45 dakika süren seans boyunca Türkçe dahil tam 9 değişik dili akıcı olarak konuşmuştur.Normalde ev hanımı olan ve Türkçeden başka bir dil bilmeyen bu bayan seansın ilk dakikalarından başlayıp sonuna kadar Arapça, İbranice, Hintçe, Rusça, Kazakca, malay dili, Mardin yerel lehçesi ile kürtçe ve en son olarak Çince konuşmuştu.Seans sonunda ise bunların hiç birini hatırlamamıştı. Aynı kişinin ailesi bu bayanın hiç bilmemesine akıcı bir şekilde arapça okuduğuna şahit olduğunu söylemişti. Bu tür olaylar cin çıkarma vakaların da nadiren olabilmektedir. Obsesyon yani Cin Çıkartmaya nelerin sebep olduğuna gelecek başka bir yazımızda değineceğiz.