Doğal Taşlar Nasıl Etki Eder

Doğal Taşlar
Doğal şifalı taşlar

Bir çok yerde doğal taşların çeşitli konularda faydaları Hakkında çeşitli şeyler yazılır çizilir, Peki bu doğal taşlar Nasıl etki eder ? Neden şifalı taş denir?

Bilindiği üzere yaratılmış olan her şeyin aslı enerjidir, dolayısıyla bizimde aslımız enerjidir. Bu referans noktasından yola çıkarak doğal taşlar’ın Nasıl etki ettiği konusuna girelim.

Doğal taşlardan faydalanmaya neden ihtiyaç duyulur? Hastalıklara karşı, nazara karşı, kötü enerjilere karşı. Yada iyi enerjileri çekmek için, şans için, bazende bir dilek için doğal taşlar kullanılır.

Daha önceki bir çok bioenerji yazılarımda belirttiğim üzere hastalıkları şu şekilde tanımlayabiliriz, hastalık bir bölgede meydana gelen enerji oluşumu ve akımındaki bozulmalar ve blokajlanmaların sonucudur, mesela kolunuzda bi ağrı varsa bu demektir ki kolunuzdaki enerjide  bir blokaj yada akım bozukluğu vardır, iyileşmek içinde o blokajın veya akım bozukluğunun düzenlenmesi gerekir. Diğer yönden nazar,kötü şans,büyü  gibi olgularda insanı ve çevreyi  kötü yönde etkileyen yönlendirilmiş kötü enerjilerdir.

Bu tanımlamaların ardından doğal şifalı taşların etki mekanizmasını açıklamaya geçebiliriz, doğal taşların faydalı etkisi kendilerine atfedilmiş bir kutsallıktan, sihirli güçlerden değil kristal yapılarından kaynaklanmaktadır. Doğal taşların kristal yapısı enerji üzerinde pozitif ve negatif yönlerde başkalaşmalara yol açar, yani enerjiyi dönüştürür, hızlandırır ,yavaşlatır. 4,5 milyar yıllık ( dünyanın tahmini oluşum süreci) bir süreçte ve bunun öncesi 14 milyar yıllık ( Big Bang) süreçte maruz kaldığı enerjilerle uyumlanan ve kristal özelliğine göre enerji yüklenen doğal taşlar bu geniş Zaman aralığında ki birikimle karakteristik kalıcı özelliğine kavuşmuştur. Toplamda 14 milyar yıllık bir stresle uyumlanıp özelleşen bu yapılar, kalıcı olarak elde ettikleri bu enerjisel özelliklerini bulundukları ortama ve temas ettikleri nesnelere’de aktarırlar.  Doğal taşların şifalı özelliği ve faydaları bu enerji aktarımına bağlı olarak gerçekleştirdikleri dengeme ve dönüştürmeden kaynaklanır. Sahip oldukları molekül yapısına ve renklerine göre değişik enerji dalga boylarına ve ışımalara karşı etkili olan doğal taşların bu özellikleri kalıcıdır. Ancak kalıcı olan bu etkinin aralıklarla nötrlenmesi gerekir, yani üzerimizden ve bulunduğu mekandan topladığı kötü enerjiyi tekrar boşaltması için topraklaması gerekir.

Örnek olarak; yoğunluk bir şekilde mor ötesi  ve negatif enerjiyi emip koruma sağlayan Ametist  taşının belirli aralıklarla nötrlenmesi gerekir, eğer bu nötrleme  yapılmazsa topladığı mor ötesi ve negatif enerjiyi tekrar size aktarmaya başlar. Her taşın kendince bir topraklama yöntemi vardır, bu taşlar kullandıkça temizlenmelidir.