Çekim Yasası

çekim yasası
çekim yasası

Çekim yasası istediği şeyi düşünceleri ile kendine çekmektir, daha geniş tanımıyla nesneleri, olayları ve kişileri düşüncelerini saf şekilde yoğunlaştırarak kendine çekme eylemine verilen isimdir. Uygulama aşamasında başarılı olmak için ilk kural zihni boşalmak, gelecek kaygısından ve geçmiş olumsuz deneyimlerinden arınmak en önemli kuraldır.

Aslında çekim yasası’nın uygulayabilmenin en temel kuralı düşünce sistemini tamamen değişmek ve düşünce enerjisini verimli kullanmaktır. Düşüncelerinizin birer tuğla olduğunu varsayalım ve her olumlu düşüncenin tuğlaları üstüste koyma, olumsuz düşüncelerinde tuğlaları sağa sola atma olduğunu farz edelim.  üst üste koyduğunuz her tuğla bi yapı oluşturur, rastgele attıklarınız ise hiç bi işe yaramaz. o yüzden olumlu düşünmeyi alışkanlık haline getirmek çekim yasasında size mesafe kazandırır.

Düşüncelere isteklere ön şart koymak ve araya başka gereklilikler katmak isteklerinizi hep ileriye atacağı için ulaşmanız zor hatta imkansız olacaktır. Ama sadece isteğine direk odaklanmak araya ön şartlar katmamak düşüncelerin daha hızlı gerçekleşmesini sağlar. ilk başta bunlar zor gibi gelebilir fakat zamanla olduğunu görürsünüz.Düşündüğünüz şey aynı zamanda hissettiğiniz şey olduğunda düşünceleriniz nesnelere ve olaylara dönüşecektir.