BÜYÜ

büyü nedir.büyü bozma,büyü nasıl bozulur
büyü

Büyü nedir.çeşitleri nelerdir. İnsanların olayları,kişileri ve nesneleri kendi istekleri doğrultusunda doğa üstü yollarla pisişik,paranormal,mistik yöntemler kullanarak değiştirme çabalarına verilen isimdir. Ak ve Kara büyü olarak genelde sınıflandırılsa da uzmanlık olarak iki türü vardır, bunlar Yüksek Büyü Ve Basit büyücülük. Basit sihir ile uğraşanlar genelde dünyevi ve nefsi işlerle meşgul olurken Yüksek Büyü ile uğraşanlar Fikirleri ve idealleri için çalışır.

Çalışmalarda bir çok semboller malzemeler ve çeşitli mistik kadim öğretiler kullanılır, bunlar toplumlara,kültürlere,dinlere göre farklılık göstersede çoğu birbirine benzer. Çeşitli ekolleri vardır bunlar İslami Havass, yahudi kabalası, hristiyan druid’leri , cadılık, vudu, uzakdoğu ekolleri ve yerel ekoller vardır.

Ak maji; şifa için bir canlını iyiliği için yapılan uygulamadır, iyi niyet ve hoş görü gözetilir,nefsani arzulardan uzaktır

Kara maji; Kötü niyetle isteklerinin zorla olması için her türlü yola baş vurarak nefsani arzular için yapılır.Bir kimseye o kimseye ait herhangi bir nesne (saç kılı vs.) aracılığıyla yapılan büyüye “araçlı büyü”, kukla gibi bir benzerini yapmak yoluyla yapılan büyüye ise “kopyalı büyü” adı verilir.Kara maji yapanların gönderdikleri tesirlerin kendilerine dönerek bizzat kendi üzerlerinde etkili olmaları sonucunda maruz kaldıkları şok, “geri dönüş şoku” olarak adlandırılır. Kara büyü ile uğraşanların başlarına gelenler “geri dönüş şoku” olarak açıklanır. Bu yüzden maji sanatı çok tehlikeli bir sanattır. Ezoterik ve okült kaynaklara göre, eski inisiyelerin yapabildiği gibi niyetlerini, isteklerini, düşüncelerini ve imajinasyonunu denetleyemeyen insanlar asla bu alanlarda çalışma yapmamalılardır. Çünkü insanın niyeti “iyi niyet” sınırını aşıp nefsaniyet sınırına kaydığı an, çalışma kara maji ye dönüşür ve geri dönüş şoku tehlikesi başlar. Büyücüye okült literatürde majisyen adı verilir.

Büyü çözme işi profesyonelce yapılması gereken bir iştir. Hiç bir bilgisi olmadan sihir çözmeye çalışmak yada eğlence amaçlı, nefsani amaçlı bilgisizce maji yapmaya çalışmak ağır sonuçlara sebep olur. İnternette sıkça gördüğümüz. papaz büyüsü kesin etkili felan gibi  iradesi düşük insanları kendine çeken sözlerle rastgele tariflerle bi şeyler yapmaya çalışıp çarpılanlar kendilerini çok zor durumlara sokmaktadırlar.